Biologická olympiáda 2017 – školní kolo

8.3.2017
V pondělí 6. 3. 2017 odpoledne se sešli zájemci o přírodopis, aby si prověřili své znalosti...

V pondělí 6. 3. 2017 odpoledne se sešli zájemci o přírodopis, aby si prověřili své znalosti.
Letošní téma Biologické olympiády je velmi zajímavé. Zní „ Detektivem v přírodě“ a zaměřuje se na umění rozpoznat přítomnost živočichů podle požerků, výkalů, stop, vývržků apod.
Soutěžící vyplnili test na dané téma a poté si poměřili znalosti v poznávání druhů rostlin a živočichů.
Za kategorii D (6. a 7. třída) se zúčastnili žáci 7. třídy Veronika Balková, Martin Doucha a Jan Trávníček, z nichž se nejlépe vedlo Veronice Balkové.
V kategorii C (8. a 9. třída) se zúčastnili žáci 9. třídy Anežka Kosářová, Monika Vašková a Ondřej Pecina. Mezi nimi byla nejúspěšnější Monika Vašková.
Vítězové budou mít možnost se zúčastnit okresních kol v Ledči nad Sázavou.
Všem soutěžícím děkuji za účast i zájem.

Mgr. Jitka Kadlecová