Dopravní výchova - 4. třída

31.10.2016

Ve čtvrtek 20. 10. 2016 absolvovali žáci 4. třídy kurz dopravní výchovy, který vedla paní Monika Mrštíková. Žáci si zopakovali vědomosti, které získali v průběhu tohoto kurzu v loňském školním roce a dozvěděli se spoustu nových věcí. Kdo je chodec a jaké jsou jeho povinnosti v dopravním provozu, to řešili v první vyučovací hodině. V dalších hodinách se věnovali cyklistům a jejich výbavě, poznávali dopravní značky,jejich rozstříhané tvary potom sestavovali, řadili obrázky a vyprávěli příběhy s dopravní tématikou. Asi nejtěžším úkolem bylo pro děti řešení dopravních situací. Celé „dopravní“dopoledne zakončil test, v němž si žáci získané vědomosti zopakovali. Všichni se shodli, že se na další „dopravku“ moc těší.

Lenka Jonášová