„Moje Pohádka“

16.3.2018
Tak jako každým rokem se děti ze základních škol regionu Havlíčkův Brod zúčastnily literární soutěže a napsaly svoje vlastní pohádky. Pohádky poslalo více než sto dětí a mezi nejlepší se dostala i práce Mirky Vaškové ze 4. třídy...

Literární soutěž „Moje pohádka“ je součástí regionální přehlídky divadel hrajících pro děti a mládež – „Dospělí (pro radost) dětem. Tuto přehlídku pořádá spolek ADIVADLO z.s.

A teď si můžete přečíst Mirčinu Pohádku o Rákosníčkovi:

„Ahoj, jmenuji se Rákosníček.  Jsem skřítek a bydlím sám v malém rybníčku. Zažívám různá dobrodružství a jedno ti teď budu vyprávět, tak dobře poslouchej.
Jednoho rána jsem si česal své černé vlásky a najednou jsem uslyšel něčí křik. Jako kdyby někdo volal o pomoc. Šel jsem za tím hlasem a uviděl jsem malou krásnou holčičku a vedle ní byl ošklivý tmavý mrak. A vypadalo to, že jí ten mrak chce ublížit.
Rozhodl jsem se, že jí pomohu. Trošku jsem se sice bál, ale překonal jsem svůj strach a vydal jsem se s mrakem bojovat. Bili jsme se hlava nehlava, ale nakonec jsem ho přece jenom porazil. Všechno dobře dopadlo. A ta holčička? Vrátila se spokojeně domů.

Doufám, že se vám pohádka líbila.“

Mgr. Eva Janáčková