„Rozumíte penězům“

26.11.2023
Ve čtvrtek 16. listopadu se žáci 9. třídy zúčastnili soutěže „Rozumíte penězům“ ve finanční gramotnosti na Obchodní akademii a Hotelové škole v Havlíčkově Brodě...

Ve čtvrtek 16. listopadu se žáci 9. třídy zúčastnili soutěže „Rozumíte penězům“ ve finanční gramotnosti na Obchodní akademii a Hotelové škole v Havlíčkově Brodě. Nejprve žáky čekal společný týmový test z finanční gramotnosti a poté vypracovávali prezentaci na téma Zdravá výživa. Do soutěže se přihlásilo 5 základních škol se 14 týmy. Náš první tým (Artur Lipka, Adam Trávníček, Vojtěch Rosický) se umístil na 6. místě, náš druhý tým (David Rázl, Jakub Pečenka, Alva Dobrovolný) na 9. místě a náš třetí tým (Karolína Wagnerová, Olha Huselnitsia) výsledkovou listinu uzavíral. I přestože jsme se neumístili na stupních vítězů, žáci si ze soutěže odnáší cenné zkušenosti, které se jim v budoucnu mohou hodit.

Mgr. Michaela Šinkorová