Exkurze do Pamětní síně Jana Zrzavého

24.5.2024

Ve středu 22. 5. navštívili žáci 7. třídy v rámci výtvarné výchovy Pamětní síň Jana Zrzavého v prostorách úřadu městyse Krucemburk. Zde si prohlédli repliky části mistrových děl, dozvěděli se něco o jeho životě, rodinných kořenech, studiích a tvorbě, která byla ve své době nepochopena. Na budově úřadu městyse žáci viděli i bustu Jana Zrzavého. Ta zde byla umístěna jako pocta slavnému malíři a jako vzpomínka na jeho život v Krucemburku. Posledním zastavením byl malířův hrob, který je unikátní svým pískovcovým náhrobkem, jenž si malíř sám navrhl a je inspirován náhrobky z malých francouzských hřbitovů.

Mgr. Petra Culková