. . . přidejte se na kus cesty! 18. 6. 2014

19.6.2014

Někteří žáci 6. a 7. třídy se vydali v rámci akce Klimatour 2014 za poznáním obcemi Vysočiny po cyklistických stezkách. Na kolech proto, že tato doprava je ekologicky šetrná a přináší i radost z pohybu. Tuto ekologickou akci podporuje Kraj Vysočina, společně s Evropskou unií. Pro žáky byly připraveny testy z cyklistické a ekologické oblasti, které naši cyklisté úspěšně zvládli. My jsme se přidali k I. etapě 18. června, která vedla z Herálce do Ždírce nad Doubravou. Ve Vojnově Městci jsme se před hasičskou zbrojnicí připojili k pelotonu a pokračovali do Krucemburku, kde proběhl krátký program s občerstvením. Dále peloton pokračoval na rybník Řeka. Zde už čekaly Dračí lodě a zástupci Perun, o. s. Naši žáci měli možnost, společně s ostatními účastníky akce, přepádlovat rybník Řeka. Bylo to velmi zajímavé, náročné na fyzickou zdatnost, ale všichni byli nadšeni. Naše společná cesta s pelotonem skončila ve Ždírci nad Doubravou. Pak už jenom zpět do Krucemburku a domů. Počasí nám přálo a ze štafetové akce jsme si odvezli jen příjemné zážitky.

Mgr. Jiří Šikl, Mgr. Monika Henychová

... přidejte se na kus cesty! ... přidejte se na kus cesty!