Knihovnická lekce 4. a 5. třídy - 30. 4. 2015

7.5.2015
Dne 30. 4. 2015 se vydaly děti 4. a 5. třídy na druhou návštěvu knihovny ve Žďáře nad Sázavou. Lekce byla tentokrát knihovnicko-informační a byla rozdělena do dvou částí.

V první části si děti povídaly s paní knihovnicí o tom, co je knihovna, k čemu slouží, jak se stát čtenářem knihovny, co si zde mohou vypůjčit.
Ve druhé části lekce paní knihovnice vysvětlila dětem, jak hledat na počítači informace o historii knihovny, její akce, půjčovní dobu, katalogy knih, atd. Na závěr jsme si mohli prohlédnout celé dětské oddělení knihovny a posedět nad vybranými knihami.
V knihovně se dětem velmi líbilo.

Votavová Jana