Knihovnická lekce - 3. října 2013

7.10.2013

Začal nám nový školní rok. I letos 3.10. navštívily děti 1.- 3. třídy naší školy knihovnu ve Žďáru nad Sázavou. Knihovnice nám tentokrát připravily pro děti krásnou lekci o ilustrátorce Heleně Zmatlíkové, která by v tomto roce oslavila již svoje 90. narozeniny. Tato malířka ilustrovala více než 280 knížek a je známá po celém světě i v dalekém Japonsku.

Děti poznávaly zvířátka ze ZOO i zvířata domácí, poslouchaly pohádky i bajku a hádaly hádanky. Nedělalo jim to žádný problém, měly možnost uplatnit všechny svoje vědomosti.

Na závěr jsme si prohlédli celé dětské oddělení knihovny a na burze si děti mohly vybrat knížku, která se jim zalíbila.
V knihovně se nám všem líbilo a těšíme se na další návštěvu, která by se měla uskutečnit ve druhém pololetí školního roku.

Jana Votavová, Marcela Pospíchalová (foto)

Knihovnická lekce - Žďár n. S. Knihovnická lekce - Žďár n. S.