2. místo školní družiny v krajském kole MEA

9.1.2014

6. ledna 2014 proběhlo ve školní družině slavnostní vyhlášení výsledků 1. kola ekologické soutěže Malá energetická akademie. Naši žáci si vedli velmi dobře a v krajském kole se umístili na výborném 2. místě. Díky tomuto projektu se seznámili s pojmy, jako jsou hybridní auto nebo alternativní pohon. S hybridními automobily dosud neměl žádný z nich osobní zkušenost, o to intenzivněji se však snažili získat co nejvíce dostupných informací. Hledali v odborných časopisech, na internetu, radili se s rodiči, kamarády. Asi nejtěžší bylo zjistit, zda někdo v našem okolí takové vozidlo vlastní. I to se však posléze podařilo vypátrat. Shlédli jsme také např. poutavý film, zabývající se těmito vozy, ve kterém byl názorně vysvětlen princip hybridního motoru a způsob jeho fungování. Prostřednictvím hry s obrázky si upevnili nově získané informace a pojmy. A v neposlední řadě si hybridní vozy žáci sami pomocí mozaiky vyrobili a rovněž namalovali. Žákům školní družiny gratulujeme k vynikajícímu úspěchu a přejeme hodně zdaru ve zbývajících čtyřech kolech MEA.

Marcela Pospíchalová

Malá energetická akademie