Matematická olympiáda – okresní kolo 9. 4. 2015

9.4.2015
Soutěž se konala v Havlíčkově Brodě ve čtvrtek 9. dubna 2015. Z naší školy se jí účastnili nadaní matematici Petr Kasal ze 6. ročníku a Ondřej Pecina ze 7. ročníku.

Soutěž se konala v Havlíčkově Brodě ve čtvrtek 9. dubna 2015.  Z naší školy se jí účastnili nadaní matematici Petr Kasal ze 6. ročníku a Ondřej Pecina ze 7. ročníku.
Soutěžící řešili v čase dvou hodin 3 náročné úlohy, u kterých je pro mnohé nejtěžší logicky popsat celý postup řešení. Nestačí tedy pouze uvést výsledek. Za jednu úlohu mohou získat až 6 bodů.
Mezi svými soupeři si oba naši chlapci vedli velmi dobře a každý z nich obsadil ve své kategorii 3. místo. Petr se 13 body a Ondra s 10 body. Oba jsou také úspěšnými řešiteli, protože získali nadpoloviční počet bodů.
Petrovi a Ondrovi k výbornému výsledku gratuluji.

Mgr. Jitka Kadlecová