Matematická olympiáda žáků 5. a 9. tříd - okresní kolo

28.1.2008

Matematická olympiáda žáků 5. a 9. tříd – okresní kolo

Jako každý rok i letos probíhá na naší škole matematická olympiáda. Žáci 5. a 9. tříd řešili zajímavé matematické problémy už od října 2007 a školní kolo ukončili 10. 1. 2008.
Do okresního kola, které se konalo 23. 1. 2008 v Havlíčkově Brodě, postoupila letos děvčata – Lenka Štillová z 5. třídy a Marie Kasalová z 9. třídy.
Žáci 5. třídy řešili v okresním kole 3 úlohy v čase dvou hodin, deváťáci si lámali hlavy nad čtyřmi úlohami, na jejichž řešení měli čtyři hodiny. Lenka Štillová na svém prvním vystoupení v okresním finále soutěže obsadila 13. místo, ostřílená účastnice okresních kol Marie Kasalová se v naprosté převaze žáků gymnázií neztratila, obsadila vynikající 6. – 7. místo.
Oběma děvčatům děkujeme za snahu a čas, který věnovala přípravě v rámci školního kola a gratulujeme k úspěchu v kole okresním.

Lenka Jonášová