Milé překvapení

23.1.2008

Základní škola Krucemburk je spoluorganizátorem výtvarné soutěže „Po stopách Jana Zrzavého“. V roce 2007 se uskutečnil již 3. ročník této soutěže a výtvarné práce žáků šesti základních škol byly po dobu pěti měsíců instalovány v prostorách naší školy.

Jaké to pro nás bylo překvapení, když jsme byli požádáni paní Miloslavou Michalovou, členkou Společnosti Jana Zrzavého, o zapůjčení výtvarných prací našich žáků na dvě výstavy.

A tak milovníci výtvarného umění mají možnost do konce ledna 2008 shlédnout tyto práce v Knihovně Jiřího Mahena v Brně, kde doprovází expozici knižních ilustrací Jana Zrzavého. Za návštěvu určitě stojí i Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, kde jsou práce našich žáků součástí doprovodné výstavy k originálům obrazů Jana Zrzavého. Tato výstava potrvá do 3. února 2008.

V roce 2008 nás čeká další ročník této výtvarné soutěže a my se již všichni těšíme, čím nás naši mladí malíři překvapí.

Mgr. Miloslava Baumgärtnerová

Vyhodnocení výstavy Po stopách Jana Zrzavého 2007
je to krásné ... těžké rozhodování