Odborník z praxe

20.5.2024

Ve čtvrtek 16. května navštívil naši školu pan Jan Dobrovolný, aby seznámil žáky 9. třídy se svým zaměstnáním. Pan Dobrovolný je jednak hasič u Správy železnic v Havlíčkově Brodě, ale i arborista. Ve čtvrtek si pro naše deváťáky připravil ukázku stromolezení. Žákům sdělil, jak se k této práci dostal, kolik stojí vybavení, nosnost karabin a lan, kolik času v průměru pracuje na jednom stromu i průměrnou cenu práce za jeden strom a další a další. Mnohé informace žáky překvapily. Myslím, že návštěva pana Dobrovolného byla pro žáky velmi přínosná, protože se mohli seznámit s praktickou situací na trhu práce.

Mgr. Michaela Šinkorová