Pohyb a tanec jako spolunositel poznání

10.11.2022

8. listopadu 2022 se žáci naší školy účastnili projektu Pohyb a tanec jako spolunositel poznání. Program vychází ze zážitkové pedagogiky. Pohyb a tanec je prostředek poznání, prožití a pochopení jiných kultur a národů. Za doprovodu tanečníka z Gambie Akassa Badje a lektorky Mgr. Hany Novákové si všichni zabubnovali na djembe, naučili se pár základních kroků afrického tance, slyšeli příběh doplněný pohybem vycházející z afrických zvyků a pohádek. Lekce trvala 45 minut a za tuto krátkou chvilku všichni zjistili, že tančit může každý a není to nic těžkého. Byla především o radosti ze setkání a radosti z pohybu.

Ing. Tomková Ivana