Povídání o včelkách ve školní družině

2.12.2019
Ve čtvrtek 28. 12. 2019 k nám do školní družiny zavítal milý host pan Petr Losenický...

Ve čtvrtek 28. 12. 2019 k nám do školní družiny zavítal milý host pan Petr Losenický. Jeho velkou vášní a koníčkem je včelaření. Přinesl nám ukázat včelí úl, plástve i živé včelky a mnoho pomůcek pro včelaře.  Děti s nadšením naslouchaly a všemožné včelařské pomůcky si mohly i ozkoušet. Z plátků včelího vosku si vyrobily motané svíčky, dárek pro maminku. Teď už víme, jakým složitým, leč rychlým vývojem si včelka musí projít, než je z ní sběračka pylu, také co je to propolis a k čemu slouží a jak vzniká včelí vosk. Nakonec děti měly možnost ochutnat med přímo z plástve. Prima zážitek. Děkujeme a těšíme se zase někdy příště.

Daniela Balková