17.4.2012

Věková kategorie: žáci 8. ročníku
Termín konání: březen, duben 2012
Místo konání: ZŠ Krucemburk

V březnu a dubnu jsme v rámci výuky absolvovali zajímavý a poučný cyklus přednášek Českého červeného kříže o první pomoci a záchraně života. V první části nás zdravotní sestra paní Loužecká informovala o laické první pomoci a sami jsme si vyzkoušeli stabilizovanou polohu a nelehkou resuscitaci na figuríně. Druhou přednášku vedli dva záchranáři z Chotěboře, kteří nás naopak seznámili s odbornou první pomocí a ukázali nám vybavení sanitky, což bylo velice zajímavé. Třetí část byla vědomostní. Zopakovali jsme si získané znalosti pomocí testu, který dopadl dobře, a dostali jsme z něho pěkné známky.
Celý cyklus přednášek byl velice podnětný a každý z nás si z něho odnesl poznatky a praktické zkušenosti, které využijeme v našem životě. Děkujeme pracovníkům ČČK za organizování takových akcí pro žáky základních škol.

Za 8. třídu Marie Janáčková, Kateřina Špilková, Vojtěch Hudec

První pomoc do škol První pomoc do škol