První pomoc do škol - 8. třída

26.5.2015

V květnu se posledním tříhodinovým blokem uzavřel program První pomoc. Během tohoto programu se žáci seznámili se základy první pomoci. Naučili se, jak zavolat a poskytnout pomoc a seznámili se s fungováním záchranného systému. Při návštěvě Záchranné služby si vyzkoušeli, jak těžká je výbava, kterou záchranáři musí vynést často i do několikátého patra.

Vyjádření dětí:

„Líbilo se mi, že jsme si mohli spoustu věcí vyzkoušet, jako například, jak obvázat tepenné krvácení."

„ Záchranáři měli připravenou pěknou prezentaci a byla to obrovská zábava."

„ Bylo to výborné, protože jsme si vše mohli prohlédnout a vyzkoušet. Praktické části se mi líbily nejvíce."

„Moc se mi to líbilo. Jsem ráda, že jsem si vyzkoušela Andulu."

„Celý program byl bezva až na Andulu – resuscitovat člověka je velmi namáhavé. Tyto rady se nám mohou v budoucnu hodit. Kdo ví, jestli se nestaneme svědky nějaké nehody."

Mgr. Jitka Kadlecová