Pythagoriáda – okresní kolo

31.5.2016
Okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro 6., 7. a 8. ročník se konalo v úterý 31. 5. 2016 v Havlíčkově Brodě.

Pět nejúspěšnějších soutěžících ze školního kola se vydalo do AZ Centra v Havlíčkově Brodě, aby poměřili své matematické dovednosti a znalosti s žáky jiných škol. Řešilo se 15 úloh v čase 60 minut, za každou správně vyřešenou úlohu se získával 1 bod. Úspěšným řešitelem se stal každý, kdo vyřešil správně alespoň 9 úloh a získal tedy alespoň 9 bodů.
Našim dětem se dařilo takto:
6. třída: Jana Somsiová - 9. místo (6 bodů), Jakub Kopecký - 13. místo (5 bodů)

7. třída: Petr Kasal - 9. místo (5 bodů)

8. třída: Ondřej Pecina - 3. místo (11 bodů – úspěšný řešitel), Martin Matouš - 11. místo (9 bodů – úspěšný řešitel)

Všem pěti soutěžícím gratuluji.

Mgr. Jitka Kadlecová