Rozumíte penězům?

1.12.2015

Problematika rodinného peněžního rozpočtu, spoření, zadlužování, hypoték a půjček je v současné době důležitou součástí života mnoha rodin. První ročník soutěže Rozumíte penězům?, kterou 1. prosince 2015 zorganizovala Obchodní akademie a Hotelová škola v Havlíčkově Brodě pro žáky osmých a devátých tříd, měl prověřit znalosti mladých lidí v oboru finanční gramotnosti. Soutěž měla dvě části – písemné zodpovězení 40 nelehkých otázek každým žákem a společnou prezentaci na téma Organizace a rozpočet školního výletu do Prahy se sportovně-kulturním zaměřením. V silné konkurenci 25 týmů z 9 škol se náš tým ve složení Ondra Pecina, Matěj Vinopal a David Řezníček umístil na skvělém 1. místě. Také Honza Losenický, Lucka Matulová a Vojta Brabec prokázali své dobré znalosti ze světa financí a obsadili krásné 8. místo.
Všem soutěžícím blahopřeji k jejich umístění a děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a věřím, že příští rok si úspěšnou účast zopakujeme.

Mgr. Monika Chmelařová