Sběr baterií a drobných elektrozařízení

24.3.2009

Sběr baterií a drobných elektrozařízení

Naše škola organizuje sběr baterií a drobných elektrozařízení. Tato akce je součástí soutěže RECYKLOHRANÍ, které se naše škola účastní a o které jsme již na našich stránkách informovali.
Sběrné nádoby budou umístěny každý čtvrtek v budově školy před vchodem do knihovny v době jejího otevření, tj. mezi 13. a 18. hodinou.

Co do nádob patří?

Baterie – vybité baterie běžně používané v domácnostech, jako jsou tužkové, ploché,
knoflíkové, monočlánky malé i velké, dobíjecí baterie apod.
PROSÍME NENOSTE - baterie s tekutým elektrolytem
                          - vyteklé a lepivé baterie
                          - nabité baterie
                          - autobaterie,
                          - průmyslové baterie apod.

Drobná elektrozařízení:
- spotřební elektronika – MP3 přehrávače, radiobudíky, walkmany, fotoaparáty, discmany, videokamery, rádia, DVD přehrávače, elektronické chůvičky apod.
- IT elektronika – součásti počítačů (klávesnice, myši, zdroje, …..), kalkulačky, telefony, mobily, záznamníky, GPS apod.
- domácí spotřebiče – rychlovarné konvice, žehličky, fény, holicí strojky, drobné kuchyňské spotřebiče
- elektronické hračky – autíčka na dálkové ovládání, digitální hry, herní konzole apod.
PROSÍME NENOSTE – baterie a akumulátory
                           - žárovky a zářivky
                           - televizory a počítačové monitory
                           - elektrozařízení větších rozměrů než je sběrná nádoba

Všem občanům za odevzdaný odpad předem děkujeme.

Mgr. Jitka Kadlecová