Školní pěvecká soutěž DO RE MI - 2024

17.5.2024
V úterý odpoledne 14. května se učebna 1. třídy rozezněla zvukem kytary, klavíru a hlavně zpěvem dětí z 1. stupně naší školy...

V úterý odpoledne 14. května se učebna 1. třídy rozezněla zvukem kytary, klavíru a hlavně zpěvem dětí z 1. stupně naší školy. Střídaly se pohádkové náměty s lidovými písničkami i moderními songy oblíbených zpěváků. Zpívalo se sólově, zaznělo pár duet a dokonce i jedno trio. Mezi prvňáčky se na 1. místě umístila Karolína Strašilová a písnička „V zahradě na hrušce“, na 2. místě Aneta Křesťanová a třetí místo si vyzpívala Tereza Zvolánková. Ve druhé kategorii soutěžil 2. a 3. ročník. Nejvíc se porotě líbilo vystoupení Anny Ježkové a Adély Šobové s písničkou „Na mravenčí pasece“, 2. místo si vyzpívala Anna Málková a na třetím místě skončila Kateřina Trávníčková. V další kategorii, 4. a 5. ročník, zvítězila se svojí písničkou „Medvědi“ Hannah Krejčí, na 2. místě se umístila Markéta Málková a 3. místo získalo trio Tereza Dostálová, Anežka Málková a Daniela Rázlová.
Moc hezké odpoledne to bylo. Vždyť už Ladislav Pešek si přece zpíval v oblíbené pohádce: „Já s písničkou jdu jako ptáček…“

Za kolektiv 1. stupně Daniela Balková