Talentovka 2015 - soutěž v psaní na klávesnici PC všemi deseti

21.10.2015
20. října 2015 uspořádala Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod 13. ročník soutěže pro žáky základních škol v psaní na klávesnici PC všemi deseti v programu ZAV pod názvem Talentovka 2015.

20. října 2015 uspořádala Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod 13. ročník soutěže pro žáky základních škol v psaní na klávesnici PC všemi deseti v programu ZAV pod názvem Talentovka 2015. Svoje dovednosti v psaní na klávesnici si přišlo vyzkoušet 28 žáků ze 7 základních škol.
Již tradičně se tohoto klání zúčastňujeme, nejinak tomu bylo i letos. Naši školu reprezentovali 4 žáci 9. třídy – Filip Janáček, Jan Losenický, Lucie Matulová a Pavla Špilková. Během 30 minut se snažili opsat co nejvíce cvičení v programu ZAV. Nejlepšího výkonu dosáhl Filip Janáček, který zvládl 89 cvičení a obsadil výborné 4. místo. V hodnocení družstev si naši borci vybojovali pěkné 3. místo a obdrželi sladkou odměnu.
Ještě před vyhlášením výsledků měli přítomní možnost vidět „v akci“ rychlé prsty devítinásobné mistryně světa v psaní na klávesnici Ing. Heleny Zaviačičové a setkat se s autorem programu ZAV Jaroslavem Zaviačičem. Soutěžní dopoledne nám zpříjemnili studenti OAaHŠ kulturním programem.
Žákům 9. třídy děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženým výkonům.

Mgr. Miloslava Baumgärtnerová