Vánoční výstava

14. – 15. prosince proběhla na naší škole vánoční výstava.

Celé období adventu žáci tvořili z různých materiálů – od papíru, přes dřevo, až po plechovky od limonád, kreslili, vymýšleli básničky, přáníčka, pilovali dřevěné ozdoby a přiřezávali vánoční stromečky, vytvářeli andílky, čerty a Mikuláše. Každý žák se zapojil ať kresbičkou, nebo výrobkem, a proto byla výstava velmi barevná a zdařilá. Návštěvníků přišlo hodně a nešetřili chválou nad výrobky dětí. Žáci si přivedli rodiče nebo prarodiče, aby se svými výrobky mohli pochlubit.

Mgr. Monika Henychová

Sami žáci o výstavě napsali:

„Vyráběli jsme vánoční přáníčka v hodině slohu, v pracovních činnostech jsme vyřezávali dřevěné stromečky, které se nám opravdu podařily. Ve výtvarné výchově jsme malovali zasněžené stromy a krajinky. Naše výrobky byly na výstavě, která se nám hodně líbila.“

Karolína Hockeová, Šimon Šešulka, 7. třída

„Dělali jsme andělíčky a svícny, drátkovali jsme stromečky. Byla to zase nová zkušenost, ale nakonec jsme si poradili a dílo se zdařilo. Výstava byla moc pěkná a líbila se nám.“

Karolína Wagnerová, 8. třída

„Školu zdobily vánoční stromečky s papírovými ozdobami, ozdobami z ořechů a přírodních materiálů, zimní krajiny Josefa Lady, všude zněly vánoční koledy. V hodinách cizích jazyků jsme vytvořili přáníčka s recepty a přání Santovi.“

Andrea Kunzová, Daniela Martínková, 7. třída